Jocurile PC portate de pe console..

Discutii despre jocuri PC&Console, review jocuri, ce ne place sau ce nu ne place..

Moderator: DeeJay

Jocurile PC portate de pe console..

Mesaj #1 » de DeeJay » 07 Ian 2015 21:03

In ultima vreme mai toate jocurile apar intai pe consola si apoi sunt portate pe PC.
Mi se pare mie, sau stilul de joc si grafica acestor jocuri nu mai au acelasi farmec ca in jocurile de acum cativa ani de pe pcuri?
Voi ce parere aveti? Nu era mai bine inainte cand jocurile apareau intai pe PC si apoi pe console?
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Jocurile PC portate de pe console..

Mesaj #2 » de WALID » 07 Ian 2015 21:07

da si unele dintre ele nu mai poti modifica grafica absolut deloc, decat rezolutia pentru ca le este lene sa mai faca si pe pc ,asa da un copy paste cum ar veni :))
Imagine
Be Proud of:
Who you are,
and everything
you've overcome.
Avatar utilizator

Re: Jocurile PC portate de pe console..

Mesaj #3 » de Maverick » 07 Ian 2015 21:15

Pai se vand mai bine pentru consola ... si e mai profitabil sa le faca intai pe consola apoi pentru PC , asa apare ceva pe consola si peste 6 luni ne putem juca si pe comp ... cacat , era alt farmec inainte cand asteptai sa iasa un joc pe PC , apoi sa il iei si pe consola
Imagine

Sa mor pentru tara zimi de ce sa fac asta ?
Cand tara asta moare inaintea mea !
Avatar utilizator

Re: Jocurile PC portate de pe console..

Mesaj #4 » de Eseth » 07 Ian 2015 21:42

Asa e, jocurile initial se creeaza pentru console, se adapteaza grafica sub hardware-ul lor ca sa ruleze cu minim 60 fps si dupa aia le porteaza pe PC-uri. De aici rezulta calitatea joasa a graficii si lipsa multor setari pentru grafica. Cel mai bun exemplu: Darksiders care nu are absolut nicio setare la grafica in afara de rezolutie. Multe jocuri sunt portate foarte prost si nu sunt bine optimizate pentru PC-uri, gen Watch_Dogs, The Evil Within, jocurile din seria Dead Space (in special Dead Space 3), Borderlands, GTA IV, Dark Souls si multe altele.

PC Master Race FTW!! \M/
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Jocurile PC portate de pe console..

Mesaj #5 » de DeeJay » 07 Ian 2015 21:44

eu am vazut mai devreme la cristina cum se juca cod:ghosts si grafica arata jalnic.. zici ca e un joc de ps3 pe pc..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Jocurile PC portate de pe console..

Mesaj #6 » de Eseth » 07 Ian 2015 21:46

DeeJay (Re: Post 5), Indeed, am uitat sa specific si Ghosts-ul. Jocul in sine e fain, personal mi-a placut, dar nu e optimizat calumea si pe PC-uri slabe se misca foarte prost. Si grafica nu e deloc una next-gen..
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 7 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks