Tournament - coming soon

Aici se pot organiza diverse evenimente, intreceri sau turnee

Moderatori: DeeJay, Eseth

Urmatorul tournament

Chestionarul s-a închis pe data de 02 Dec 2012 22:14

1vs1
2
7%
2vs2
12
40%
3vs3
10
33%
floricele pe campii...
6
20%
 
Voturi totale : 30

Tournament - coming soon

Mesaj #1 » de Cristina » 22 Noi 2012 22:14

Cum vreti sa fie urmatorul tournament.
Am vazut ca Nik a venit cu o propunere frumoasa.
Poate mai aveti si alte idei...

Sau mai bine hai sa votam. :-?

Avatar utilizator

Re: Tournament - coming soon

Mesaj #2 » de WALID » 22 Noi 2012 22:57

2vs2 e cel mai bn :D
Imagine
Be Proud of:
Who you are,
and everything
you've overcome.
Avatar utilizator

Re: Tournament - coming soon

Mesaj #3 » de Bogdan » 22 Noi 2012 23:30

sustin 2vs2 :). Si cu acordul conducerii la acest turneu am rugamintea sa ma ocup eu de regulament in locul lui Deejay, bineinteles in colaborare cu Cristina si alti padurari. :)
Bafta padurarii.
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Tournament - coming soon

Mesaj #4 » de Cristina » 23 Noi 2012 00:07

Vad ca voturile sunt total pentru acel 2vs2.
Acum mai ramane doar sa stiu cum ar arata organigrama!!
Si eventual PERECHILE Echipele!


Deci, cine mai doreste cine mai pofteste?? Doi cate doi .... pokey-smiley-face
Avatar utilizator

Re: Tournament - coming soon

Mesaj #5 » de Eseth » 23 Noi 2012 00:31

Propun sa se inscrie la inceput de toate toti cei care vor sa participe si sa-si aleaga perechile. In loc de grupe propun sa se joace BO3 (best of 3), adica eliminarea dupa 2 sau 3 pierderi. De exemplu se joaca 2 vs 2, daca echipa 1 pierde de 2 ori, e descalificata, iar a 2-a echipa ramane si trece mai departe. Se poate face si BO1, dar nu cred ca va fi binevenit din cauza ca unii o sa caute motive ca au pierdut ca era lag, ca nu erau dispusi sa joace, ca coechipieru era praf s.a.m.d. Ca sa nu apara discutii de genul asta, propun in loc de grupe sa se joace BO3 ca sa nu se joace nspe mii de meciuri.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Tournament - coming soon

Mesaj #6 » de Gh30 » 23 Noi 2012 00:34

Mie imi place propunerea lui NiK si o sustin! :D
Pacat totusi ca nu cred ca voi putea participa nici de data asta... :ymsigh:
Si sper ca se va juca mai des, sa nu dureze iar 8734591283765 ani pana se termina turneul :))
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Tournament - coming soon

Mesaj #7 » de Panda » 23 Noi 2012 03:11

Sustin 2 vs 2 :)
Imagine
Ca pe porci !!!!
Avatar utilizator

Re: Tournament - coming soon

Mesaj #8 » de Bogdan » 23 Noi 2012 12:16

O sa ma ocup de regulament, sa vedeti daca e ok si apoi incepem inscrierile echipelor. E cel mai bine asa...sa nu se inscrie padurarii si apoi cand vor vedea regulamentul sa nu le convina. Sper sa apuc sa il fac astazi :D.

P.S. Ma bucur ca v-a placut ideea mea :)...sper sa iasa ok! :D
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Tournament - coming soon

Mesaj #9 » de puf1k » 23 Noi 2012 13:16

2x2 ar fi perfect -)) dar nu cred ca voi participa -)) have fun,good luck :P all
Imagine
Avatar utilizator

Regulament Liga Campionilor XB

Mesaj #10 » de Bogdan » 23 Noi 2012 13:27

starwars-smiley-face Regulament Liga Campionilor XB winner-first-smiley-face

1. Participantii trebuie sa isi aleaga nume official al echipei din care fac parte…gen XB Impotentia, sau XB Padurea adormita, sau orice denumire funny vor ei.
- XB –ul din fata denumirii echipei este obligatoriu, fiind ceva de genul FC Steaua.
Fiecare echipa la inscriere trebuie sa aiba un slogan…razboinic sau de pace, depinde ce doresc membrii echipelor.

2. Harta pe care vor avea loc meciurile va fi de_dust2, si se va juca doar A, fara mid, fara sa stam pe cutia de lemn de la portile de pe mid.

3. Liga va avea 2 grupe A si B (pt ca nu cred ca vor fi mai mult de 8 echipe)

4. Punctajul se va acorda astfel:
- 3 pcte la victorie,
- 1 pct. la egal
- 0 pcte la infrangere

5. Primele 2 echipe din grupa se vor califica in semifinala, si vor juca in felul urmator:
- Invingatoarea din grupa A va juca cu locul 2 din grupa B
- Invingatoarea din grupa B va juca cu locul 2 din grupa A
Iar apoi va avea loc finala mica winner-third-smiley-face si finala mare winner-first-smiley-face winner-second-smiley-face

6. Zilele si orele de joc
- Sambata si duminica: se vor juca in total 4 meciuri, 2 meciuri din grupa A si 2 din grupa B astfel ca vom elimina perioada lunga de desfasurare de care se tem toti padurarii participant. In 3 weekenduri vom putea parcurge cu usurinta faza grupelor, iar apoi vom decide de comun acord cu echipele castigatoare in grupa cand vor avea loc semifinalele.

- Orele de joc vor fi alese dupa ce se vor stabili grupele si de comun acord cu echipele participante, jucatorii se vor anunta pe steam intre ei, cat si de administratorii forumului care vor posta anunturi pe pagina de steam, ca sa nu se mai intample ca la vechiul turneu si sa uite sa joace

7. In cazul in care una din echipe nu poate participa in ziua programata ( sa zicem ca XB Incompetentia are meci cu XB powerpuff girls sambata si nu poate participa) trebuie sa anunte pe forum si sa ia legatura cu echipa adversa pt a cadea de acord la o alta zi ( intervalul luni-vineri) in care pot participa amandoua la duel
Daca nu va avea loc meciul nici in intervalul luni-vineri atunci echipa XB Incompetentia va pierde cu 0-3 pt ca nu a fost capabila sa isi faca timp pt a juca meciul cu echipa adverse

8. Scorurile vor fi afisate de administratori, sau vor fi postate direct de una dintre echipele care au avut meci. In functie de timpul disponibil al lui Eseth vor fi puse si demo-urile pe forum.

9. Nu uitati sa fiti fair play sau fail play...orice incalcare a acestor reguli va fi urmata de pierderea tuturor meciurilor iar echipa respectiva va fi descalificata.

10. Regulamentul nu va mai fi modificat dupa inceperea turneului. Orice completare sau modificare pe care vreti sa o faceti va rog sa o transmiteti prin intermediul acestui topic.

Astea fiind spuse, astept si alte sugestii si sa speram ca se vor inscrie cat mai multe echipe
Cred ca va iesi ceva funny, have fun my friends worthy-smiley-face swordfight-smiley-face
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani si 17 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks