Apeluri din penitenciare ...

Zona libera la discutii. Va rugam sa respectati Regulamentul GameForest.

Moderator: DeeJay

Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #1 » de jaKoo » 04 Iul 2013 00:55

Ok, vreau sa va povestesc ce am patit eu acum cateva zile (sa nu picati si voi in aceeasi capcana)

Eram linistit la pc, si primesc un telefon de la un barbat, care se dadea drept politist, in care imi spunea ca mama mea a avut un accident si ca a bagat in coma pe cineva pe trecerea de pietoni si ca risca intre 3-15 ani la inchisoare.
Bun, bineinteles ca am crezut. Acel barbat mi-a zis ca tatal fetitei calcate este de acord sa nu depuna plangere daca eu ii aduc toata averea mea/banii din casa. zis si facut.. (cam asta este scamatoria)
eu am avut un happy ending pt ca mi-am dat seama ca este pacaleala in ultimul moment si mi-am recuperat toate bunurile!!

Sa nu va lasati pacaliti prea usor!!!

Avatar utilizator

Re: Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #2 » de Stefan » 04 Iul 2013 01:34

Bun si cum le-ai recuperat tu? adica ce te-ai batut cu ala :))
"He who strikes terror in others is himself continually in fear."-Claudius Claudianus
Avatar utilizator

Re: Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #3 » de jaKoo » 04 Iul 2013 01:36

pai m-a pus sa le las intr-un taxi, si sa merg spre spital la mama, acel tip mi-a spus sa imi inchis telefonul imediat dupa ce termina convorbirea, dar inainte sa apas pe turn off primesc mesaj de la mama in care imi scrie ca e bine si sa ma intorc acasa etcetc (toate sectiile de politie ma cautau)
si am sunat la dispecerat la firma de taxi sa aduca alea inapoi si s-a rezlvat :X
Avatar utilizator

Re: Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #4 » de thony » 04 Iul 2013 20:39

ciudata chestie =))
Imagine
Avatar utilizator

Re: Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #5 » de Bogdan » 04 Iul 2013 23:05

multi padurari sunt inselati in felul asta...si asta chiar din penitenciarele din Romania. Oricum....cei care se lasa pacaliti in halul asta e clar ca au hi-q negative :)
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine

Avatar utilizator

Re: Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #6 » de gigginseany » 04 Iul 2013 23:25

Wow chiar la ultima suta de metri te-ai prins ...

Telefon de la persoana dubioasa. Bullshit story. Cere mita dar anonim prin taxiu. Seems legit. #-o
Imagine
Avatar utilizator

Re: Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #7 » de H3ADSHAP3R » 04 Iul 2013 23:38

si tu la 15 ani ai dus toata averea , bv poveste.....

eu ieri mam intalnit cu scufita rosie, si mia zis ca o avem o partida de amor daca omor lupul, zis si facut :)).

sa ii dai bani? ce poveste e si asta? cel mai penibil lucru ce am auzit vreodata.

bagat povestea la glume
Avatar utilizator

Re: Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #8 » de jaKoo » 05 Iul 2013 00:01

Domnu headshaper, eu am fcut acest topic sa nu fiti pacaliti in acelasi fel. Daca v-ati uita putin la televizor ati vedea zeci de astfel de cazuri. Nu este o poveste, ci o realitate.
In momentul in care am auzit ca mama mea este in stare grava la sputal si ca risca inchisoare nu am mai gandit rational.
Daca nu ma credeti, treaba voastra :*
App nu am fabukat nimic, cand m-am dus sa dau deckaratii la politie mi s-a spus ca telefoneaza din penitenciare

[ Post made via iPhone ]
Avatar utilizator

Re: Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #9 » de BlackGamer (!user banat!) » 05 Iul 2013 17:06

Dar tu dupa ce acel om ti-a spus ce vrea el la telefon, tu nu ai incercat sa verifici cele spuse, sa o suni pe mama ta sau sau orice......
Am inteles ca el ti-a zis sa ti telefonul inchis, dar puteai sa dai un telefon sau ii ceri lui dovezi credibile.
Nu stiu, mi se pare ciudat rau...
TRZ it`s back !
In GIF-ul de mai jos, eu sunt cel din stanga, ala mai scelerat icon_bounce
Imagine
Avatar utilizator

Re: Apeluri din penitenciare ...

Mesaj #10 » de jaKoo » 05 Iul 2013 23:20

M-a pus sa inchid toate telefoanele din casa pt ca este ancheta si m-a tinut la telefon 2-3 ore.. (Cu taxa inversa bineinteles)..
Mrg. Foarte ciudtdar adevarat

[ Post made via iPhone ]

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 8 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks