Probleme server

Info
Imagine
admini principali: Eseth Killer, Nik, DeeJay | Top jucatori

Moderatori: DeeJay, Eseth

Re: Probleme server

Mesaj #141 » de WALID » 09 Ian 2015 23:36

ok talyba am gasit dar dc nu merge din consola ? ce naiba era mai simplu
Imagine
Be Proud of:
Who you are,
and everything
you've overcome.

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #142 » de DeeJay » 09 Ian 2015 23:37

walid97 (Re: Post 141), pt ca e dat din acel meniu comcomands.. care da pe timp. din consola scoti doar ala temporar si ala permanent.
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #143 » de Adrian » 04 Apr 2015 15:23

Salut!
Cread ca am mai zis asta, dar nu s-a schimbat nimic. Daca imi permiteti si aveti timp sa aruncati un ochi ... problema e ca inca e nevoie de rtv din partea spectatorilor ca sa schimbi mapa. Va urc doua poze in care se vede ca suntem 5 playeri activi si cere 6 rtv uri pt schimbare
Imagine
Imagine

A doua sugestie: am vazut ca ati adaugat un plugin care sa verifice ratele playerilor, ceea ce e OK. Doar ca, daca face doar atat, e inutil. Serverul e dotat cu zblock, si ratele se pot verifica cu ajutorul lui. Comanda e zb_netinfo, pentru consola jocului, si are acces oricine la ea. Daca mai face si altceva pluginul nu luati in seama punctul 2.

Imagine
Merci pentru rabdare si HF!
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #144 » de DeeJay » 04 Apr 2015 17:44

Adrian (Re: Post 143), la punctul 1) nu stiu daca e ok sa reducem nr de rtv (procentul) ca sa nu dam in extrema cand dau cativa rtv si se schimba mapa la fiecare 2-3min.. cred ca cel mai bine intri pe site si scrii in chat ca un admin sa schimbe mapa..
la punctul 2)
Basic Rate Checking Plugin.

Type sm_rate <name or #userid> (!rate and /rate obviously work too)

To display a panel showing that user's rates. Next and previous buttons let you browse through all the current players rates.
Typing sm_rate with no parameter will show your own rates.

Type sm_ratelist to print all players rates to console
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #145 » de Adrian » 04 Apr 2015 17:59

pai, acum nu imi aduc aminte sincer cum erau setarile in cfg, dar daca nu ma insel se pot exclude spactatorii. nu mai stiu. daca nu, ai dreptate cu procentul mic ... problema e ca pe sv aici e mereu plin de spectatori :)
iar la 2, face acelasi lucru cu zb_netinfo ... deci e un plygin in plus care il poti evita. Singura chestie e ca ai comenzile alea de chat ... pt comoditate. your choice, eu doar am dat o sugestie :)
Have fun!
Failure is a choice ...

Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #146 » de DeeJay » 04 Apr 2015 18:05

Adrian (Re: Post 145), eu nu stiu comanda sa excludem spec de la rtv.. daca tu stii ce trebuie scris in cfg da-mi ca sa modific..
e mai comod cu !rate / !rates si oricum nu consuma resurse pentru ca nu are baza de date sau ceva, efectiv cand scrii comanda iti afiseaza.
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Probleme server

Mesaj #147 » de Adrian » 04 Apr 2015 18:13

dap e pe baza de trigger, deci nu ruleaza non stop. nu mi-o aduc aminte. cand il gasesti pe eseth poate imi da cfg u sa ma uit al el. nu e e graba :)

\ post actualizat: 04.04.2015 | 9:31 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


LE: cauta in folderul cfg un fisier rockthevote.cfg si da un copy paste la setari aici. Ar trebuie sa ai acolo setarile toate cu tot cu explicatii. Daca nu reusesti da-mi-le aici. Asta daca intre timp nu s-a mai schimbat ceva.
Failure is a choice ...
Avatar utilizator


Anterior



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 8 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks