Aventurile SF ale lui Tigaie

Zona cu filmulete, melodii, glume, chestii care te fac sa râzi

Moderator: DeeJay

Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #1 » de iRa » 12 Ian 2015 22:01

Intr-o frumoasa dupa-amiaza de luni, pe un simplu canal de teamspeak, iRa, Pika, Polo (Pitonul) isi vedeau linstiti si cuminti de treaba lor, pana cand Pika l-a momit pe Tigaie sa li se alature. Nici bine venit, drycooker-ul decide sa isi faca un ceai. Plecat dupa ceai, se trezeste ca un papuc ii lipseste, dand vina pe micul si scumpicul, Pufy (ham ham-ul lui). In a sa misiune epica de a gasi papucul, acesta tipa victorios " AHA! Am gasit ciocanul!". iRa si Pika, uimiti se intrebau: "Oare va folosi ciocanul in loc de papuc?" Intre timp descopera nazbatia lui Pufy (ham ham-ul) :-s Acesta lasase un mic cadou pe gresia din bucatarie (pish pish). "Nesimtitule! Uite ce balta ai facut!" Spre disperarea lui tigaie, mopul este de negasit (l-o fi imprumutat Harry Pothead sa il calareasca in zbor?). Cateva secunde mai tarziu, acesta tipa crispat "Am gasit mopul dar e doar capul! Unde e cealalta jumatate?". Harnic fiind din nastere (numai amenintat cu bataia) acesta curata dupa ham ham-ul sau. Tigaie revoltat ca ham ham-ul se aseaza in baltoaca recent facuta, tipa dupa el "Vino fah sa te spal la cur!" Pufy mandru de a sa isprava ii arata gheara mijlocie stapanului sau si ii spune curajos "Ia cucu fah!" (aceasta parte este total fictiva, nu incercati asta acasa. s-ar putea sa v-o luati pe cocoasa de la animalutele de casa!!). Auzind replica lui Pufy, lui tigaie i se inroseste teflonul si-l ameninta "Vino fah sau iti dau cu coada de la matura pe cur!"

Restul aflati in urmatoarea inregistrare de pe teamspeak:

Auditie placuta!

AUDIO


PS: Nimic (in afara de faza cu gheara magica a lui Pufy) nu este fictiv. Tigaie a uitat microfonul deschis si ce v-am povestit mai sus, chiar s-a intamplat.
Imagine

Doua fire, doua paie,
Am spart gresia din baie,
Cu ciocanul lui Tigaie.

Avatar utilizator

Re: Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #2 » de amstaff » 12 Ian 2015 22:18

:))))
Imagine
Mult Noroc!
Avatar utilizator

Re: Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #3 » de Bogdan » 12 Ian 2015 22:22

ahahahha mor naibii de ras =)))tigaie cretinu naibiii
Daca padurar nu esti, nimic nu esti!

Imagine
Avatar utilizator

Re: Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #4 » de DeNy » 12 Ian 2015 22:41

Hahahahaah tigaieee am murit de ras , hahahaha , sa speli cutu la funduletz , hahhaha =))) moorr

[ Post made via Android ]
https://t.me/pump_upp
Avatar utilizator

Re: Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #5 » de WALID » 13 Ian 2015 04:34

doamne :)) uite tradatori :))
Imagine
Be Proud of:
Who you are,
and everything
you've overcome.

Avatar utilizator

Re: Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #6 » de DeeJay » 13 Ian 2015 10:43

iRa (Re: Post 1), pacat ca nu ati inregistrat tot.. era mai tare ca desenele lu nik =))
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #7 » de Maverick » 13 Ian 2015 11:24

Unde esti fah ? Vino sa te spal la cur :)) ba am ras naibi cu lacrimi ma durea burta :)))

[ Post made via Android ]
Imagine

Sa mor pentru tara zimi de ce sa fac asta ?
Cand tara asta moare inaintea mea !
Avatar utilizator

Re: Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #8 » de SATHANE » 13 Ian 2015 11:47

misto aventura dar cum de n-a fost pe level ,cu bosii,cu slay the sister dragon,?!! in lumea lui tigaie e multa magie, e multa aventura , e multa apucare de .... cica mai stie sa faca si de mancare dar e A4 si nu doar din profil,daca il pui pe spate are nasul zici ca e periscopul de la un submarin XB :)))ce sta cash( stramb) intr-o parte:))) tigaie mascota xb si merele lu praslea le-a amanetat , in padure s-a refugiat si cu porcii s-a antura!! I-A M-AI MANATI PADUREII GROH GROH GROH ..guitz :)) P.S. RESPECT PUFY THE HATER-AR :d BIG UP!!!
Avatar utilizator

Re: Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #9 » de iRa » 13 Ian 2015 15:35

DeeJay (Re: Post 6),


Asta ne ofticam si noi .. Andrei era pe mute (probabil hranea pitonul :)) ), iar eu si Pika, crapam de ras. La un momentdat, am spus ca e pacat ca nu l-am inregistrat de la inceput. Noroc cu Pika, el mi-a spus ca merge iar eu am gasit butonul magic numit Start Recording (Ctrl+Shift+R) :)) Ca faceam audio blockbuster din el. Lua tigaie pana si Globul de aur pt cel mai bun interpret audio. :))
Imagine

Doua fire, doua paie,
Am spart gresia din baie,
Cu ciocanul lui Tigaie.
Avatar utilizator

Re: Aventurile SF ale lui Tigaie

Mesaj #10 » de SATHANE » 13 Ian 2015 15:38

pe tigaie il trimitem la balliowood sa dea din buric si sa cante in toate filmele :)))

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 8 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks
cron