Bancuri

Zona cu filmulete, melodii, glume, chestii care te fac sa râzi

Moderator: DeeJay

Urmăritori: assassin

Re: Bancuri

Mesaj #381 » de Psychopath » 03 Iul 2013 15:27

Dictionar Moldova wrote:
ABUZ = fara buze
ACRU = unitate de masura a acrelii.. Ex: Tata are o sotie de 3 acri si o soacra de 5.

ALI-DADA = fratele mai mic al lui Ali-Baba (pe fratele mijlociu, din respect pentru dumneavoastra, nu-l amintim)
ALTERCATIE = schimb de cuvinte cu parul
AMÂNAT = fara mâini
AMPULA = amintiri din tinerete
APOI = apa mare
APOPLEXIE = stare de disconfort creata de apa provenita de la vecin, neconventional, prin tavan
ATÂTAT = fara sâni

BASCA = femeie din Pirinei, cu marginile îndoite înauntru
BIOLOG = olog de ambele picioare
BIRMANIA = predispozitie maladiva a unui ministru de finante de a pune noi taxe si impozite
BIROCRATIE = democratie originala, bazata pe încasarea cât mai multor biruri, cam ca la noi
BIZAR = zar dublu
BOSUMFLAT = sef supraponderal
BULDOZER = aparat sofisticat utilizat la repartizarea în fiecare litru de sifon a bulelor de CO2
CACOFONIE = proprietate a sunetului specifica manelelor

CARAMEA = raspunsul sotilor la întrebarea “Cine face piata?”
CASCA = ordin pe care comandantul il da militarilor cu putin timp înainte de culcare
CELULOZA = boala capatata în închisoare
CHILOT = moldovean ce chiloteaza un avion
CIMBRU = marca postala din Banat
COLONEL = intestinul subtire
COMBINEZON = lenjerie usoara, transparenta, purtata de lucratorii de pe combine
CONTRADICTIE = ceva împotriva dictiei, spre exemplu calusul
DOGMA = raspunsul la întrebarea “Ce rasa e câinele asta?”
EVADAT = raspunsul la întrebarea “Cine dat tie mar, Adam?”
EXTRACTOR = fost tractor la C.A.P., actualmente piese de schimb în Turcia
FURCULITA = marturisire facuta în instanta
GARGARA = boala parlamentara
(A) GENERALIZA = verb mai mare în grad decât “a coloneliza”

GHINIOANE = varianta moldoveneasca pentru ardelenescul “Bine, Ioane”
HAITI = grupuri de lupi flamânzi care bântuie prin judetul Botosani
ÎMPRASTIERE = rezultatul procesului prin care betivii se fac prastie
ÎNCHINARE = transport catre China
ÎNFOCARE = transformare în foca
ÎNVINUIRE = procesul de fermentare a mustului
ÎNVIORAT = prevazut cu vioara
LEUCEMIE = cancerul monedei nationale
LIBERTATEA PRESEI = privilegiu de care se bucura un ziarist la iesirea din închisoare
MAIOR = turist care bate drumurile cu maiul
MANIPULARE = manevrarea penisului cu ajutorul mâinilor
MACEL = mac mic
MERITORIU = teritoriul ocupat de livada de meri
MICROSCOP = scop marunt
MOLIERE = cutiute în care se pastreaza naftalina
MONOLOG = olog de un picior
NASOL = amintiri despre viitor
NASTURE = plasture pentru nas
PAPANAS = nasul Papei
PAPARUDE = rudele Papei
PASPARTU = salut adresat de gazda, la plecare, unui gurmand autoinvitat de Revelion
PICOLITA = a zece la minus doisprezecea parte dintr-o lita
PITON = peste a carui lungime declarata se obtine din cea reala prin înmultire cu 3,14
PLASTURE = nasture din material plastic
POLITIA CALARE = echipaj al Politiei care se ocupa cu violurile
PRUDENT = pasta de dinti cu extras de prune
RATEU = pateu din carne de rata
SCARABEU = cetatean ce locuieste la bloc, la scara a doua; din aceeasi familie de cuvinte se cunosc scaraceu si scaradeu
SCUMPETE = termen dragastos adresat femeii iubite pe timp de inflatie

SOIOS = de soi
TIR ÎNCRUCISAT = camion turcesc în care soferul dezleaga integrame împreuna cu o fetita ratacita prin parcare
TRACTOR = actor cu mult trac
TUTUN = a-a-arma de-de-de a-a-artilerie
TÂTA = sân care nu ne mai place

TURTUR = sunetul soneriei, iarna
VEDETA = nava mica de razboi care se bucura de o deosebita popularitate
YETI = filmul lui Spielberg, “E.T.”, pe ecranele Iasului

Prea tare! :))
Imagine

Avatar utilizator

Re: Bancuri

Mesaj #382 » de Psychopath » 13 Iul 2013 13:34

La New York s-a deschis un magazin unde femeile pot alege si cumpara un sot.
La intrare sunt afisate regulile de functionare ale magazinului:
- Poti vizita magazinul O SINGURA DATA!
- Sunt 6 etaje si caracteristicile barbatilor se imbunatatesc pe masura ce urci la etajul superior.
- Poti alege orice barbat de la un etaj, sau poti urca la etajul urmator.
- Nu te poti intoarce la etajul inferior!
O femeie decide sa viziteze magazinul pentru a gasi un barbat care sa ii tina companie.
La etajul unu, pe usa este urmatorul afis: Acesti barbati au un loc de munca!
Femeia decide sa mearga la etajul urmator. La etajul al doilea pe usa este urmatorul afis: Aceasti barbati au un loc de munca si iubesc copiii!
Femeia hotaraste sa urce la etajul urmator. La etajul al treilea pe usa este urmatorul afis: Acesti barbati au un loc de munca, iubesc copiii si sunt extrem de frumosi!
“Wow” isi spune femeia, insa hotaraste sa mearga la etajul urmator.
La etajul al patrulea pe usa este urmatorul afis: Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa!
Incredibil! exclama femeia. Cu greu pot rezista! Insa decide sa mearga la etajul urmator. La etajul cinci pe usa este urmatorul afis: Aceasti barbati au un loc de munca, iubesc copiii, sunt frumosi de innebunesti si ajuta si la treburile din casa si sunt extrem de romantici!
Femeia este tentata sa ramana si sa aleaga un barbat, insa pana la urma decide sa urce la ultimul nivel.
La etajul sase se afla urmatorul afis: Esti vizitatoarea cu nr. 31.456.012 a acestui a acestui etaj. Aici nu sunt barbati, acest etaj exista numai pentru a demonstra ca este imposibil sa satisfaci o femeie…
Multumim pentru ca ati ales sa vizitati magazinul nostru!

Vis a vis de acest magazin, s-a deschis unul asemanator de unde barbatii isi pot cumpara o nevasta.
La primul etaj sunt femei care sunt inebunite dupa sex.
La etajul doi sunt femei care sunt inebunite dupa sex si nu te bat la cap.
Etajele de la 3 la 6 nu au fost niciodata vizitate de barbati!

LOL =))
Imagine
Avatar utilizator

Re: Bancuri

Mesaj #383 » de Arici » 13 Iul 2013 20:49

- Am o veste buna si rea combinata.
- Spune!
- Prietena ta ne inseala...


- Am o veste buna dar rea in acelasi timp
- Spune!
- Ai cea mai mare p*** dintre toti


- Am o veste buna dar si una proasta. Pe care sa o zic prima?
- Spune-o pe-aia buna.
- Functioneaza perfect air-bag-urile....
Avatar utilizator

Re: Bancuri

Mesaj #384 » de thony » 14 Iul 2013 23:56

=))

O femeie merge la macelarie intra inauntru vede niste picioare de porc atarnate si il intreaba pe macelar:
-nu va suparati cum dati picioarele???
-la o parte :D
-aduncia datimi doua limbi
Imagine
Avatar utilizator

Re: Bancuri

Mesaj #385 » de johnpuzzle » 22 Iul 2013 21:46

Un tip cu o maimuta intra intr-un bar. Se duce omul la bar si comanda o bere.
Maimuta incepe sa sara de colo colo si baga in gura tot ce gaseste: mananca maslinele si ciresele de pe bar, sare pe masa de biliard si inghite bila 8. Barmanul stupefiat, il intreaba pe tip ce-i cu maimuta. Acesta ii raspunde:
- Stai linistit, e maimuta mea, asa face. Nu-ti face griji, pune totul pe nota si platesc.
Zis si facut. Dupa vreo 2 saptamani, acelasi tip, aceeasi maimuta, acelasi bar. Incepe maimuta sa sara ca nebuna. Sare pe bar, ia o maslina o baga in fund, o scoate si apoi o inghite. La fel si cu o cireasa. Barmanul, mirat, se adreseaza tipului:
- Ce-a patit ma maimuta ta? E de-a dreptul scarbos ceea ce face!
- De cand cu bila de biliard, mai intai le masoara!

\ post actualizat: 22.07.2013 | 9:57 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


Profesoara intra in clasa in prima zi si zice:
- Buna dimineata, copii!
- Buna dimineata mea, zic copiii.
Profa nu prea stie ce sa creada, dar nu zice nimic. A doua zi:
- Buna dimineata,copii!
- Buna dimineata mea.
Profa iarasi nu zice nimic, crede ca copiii nu prea stiu bine limba. A treia zi, Bula lipseste:
- Buna dimineata, copii!
- Buna dimineata, zic copiii.
Profa isi da seama ca Bula vrea sa o enerveze si de aceea
tot zice "mea" la sfirsit. Vorbeste cu copiii ca in ziua care vine sa nu-i mai raspunda la salut. Intra in clasa si zice:
- Buna dimineata, copii!
La care Bula:
- Du-te-n p**a mea!

Avatar utilizator

+18 Fail :))

Mesaj #386 » de kira (!user banat!) » 27 Iul 2013 00:56

Era o famile foarte saraca, formata din: mama, tata si 2 baieti...
Erau foarte saraci... lipiti!
Iar singura lor vaca, a murit! :(
Cand vede, mama lor se sinucide de nervi!
Tatal isi vede nevasta moarta, vaca moarta... se gandeste si acesta sa se sinucida...
Ramas fara mama, tata si vaca, baietul cel mare, nu mai suporta si s-a dus la rau sa se inece...
Acolo el intalneste o sirena, care ii zice: daca faci 10 runde de sex turbat cu mine, iti indeplinesc orice dorinta! Daca nu rezisti, am sa te omor!
Acesta s-a gandit ca poate readuce totul cum a fost si accepta!
Trece o runda... Trec doua... 4....
Pe la a 5.a runda, baiatul oboseste si lesina, si sirena il omoara.
Vine si baietelul cel mic sa-si incerce norocul!
Sirena ii explica si acestuia: Daca faci 10 runde de sex turbat cu mine, iti indeplinesc o dorinta!
Baietelul: de ce nu 15 runde? /:)
Sirena: hai 20!
Hai 25
Hai 30 zice sirena!
La care baietelul: HeI, ia stai asa... De unde stiu eu ca nu o sa mori si tu, cum a murit vaca? :)))))
sunt un hermafrodit!
Avatar utilizator

Re: Bancuri

Mesaj #387 » de Psychopath » 27 Iul 2013 19:48

Decizii:
Daca ar trebui sa iei o decizie ar fi ea cea corecta?
Intrebarile de mai jos reflecta ca problemele trebuie bine cantarite inainte de a actiona:

I1: Daca ar trebui sa sfatuiesti o femeie INSARCINATA care mai are 7 copii, din care:

2 orbi
3 handicapati locomotor
2 surzi

Ce ai sfatui-o: SA FACA SAU NU AVORT?


I2: Daca maine ar fi alegerile si ar trebui sa alegi intre 3 candidati din care:

Primul a avut numeroase aventuri extraconjugale facute publice
Al doilea bea in fiecare seara o sticla de coniac si fumeaza 4 trabucuri
Al treilea NU FUMEAZA, si ocazional la intervale mari de timp bea cate o bere

PE CINE AI ALEGE?

_______________________________________________________________________________________________


R1: Daca ai ales avortul sa stii ca tocmai l-ai omorat pe Bethoveen.
R2: Daca l-ai votat pe candidatul cuminte sa stii ca tocmai l-ai ales pe HITLER dintre ROOSEVELT si CHURCHILL...
Imagine
Avatar utilizator

Re: Bancuri

Mesaj #388 » de Psychopath » 06 Oct 2013 19:56

O zi de examen oarecare din viata unui student

Ora 6:00
Trezirea, constientizarea situatiei critice "zi de examen". Palpitatii, gaze stomacale, etc...
Ora 6:15
Pregatirea mapei: cursul (carte+foi xeroxate), rezumate schematizate, servite + eventuale copiute. (ca si cand ai voie cu
toata biblioteca pe banca)
Ora 6:30 Realizarea inutilitatii mapei "stufoase" la examenul respectiv. Reorganizarea mapei: 3 coli A4 + pix.
Ora 6:40 Plecarea conform orarului pentru a prinde "loc bun, first class"
Ora 7:15 Intrarea in sala de examen, ocuparea unui "loc prost, first desk". Locurile bune se terminasera deja de la ora 5:00. ...Excentrici...
Ora 8:00 Intrarea profesorului in sala de examen. Intrarea supraveghetorilor in sala de examen (primele reactii ale studentilor: Sugestii la adresa rudelor apropiate ale supraveghetorilor: mame, fii, fiice, neam, etc)
Ora 8:01:00 Anuntarea subiectelor....
Ora 8:01:30 Reactii la aflarea subiectelor ( <<Fu**-** ****** ***** ** ****** ** *** de jegos!!!)
Ora 8:02 Hai ba, ce facem? Mergem? Mai stai ba 5 minute, nu acum ca bate la ochi!
Ora 8:03 Hai ba, ce facem? Mergem? ...
Ora 8:30 Planul de calamitate A: Scriere in afara subiectului.
Ora 8:31 Terminat de scris.
Ora 8:32 Planul de calamitate B: auto-incurajarea (Cu siguranta ca si ceilalti scriu in afara subiectului...)
Ora 10:00 Epuizarea timpului de alocat examenului. Predarea foilor, zambitor catre profesor. Iesirea din sala. Ciudat, insa intrebarile gen "Ce-ai facut ma?" sunt insotite de raspunsuri strans legate de organe de reproducere.
Ora 11:30 Reintoarcerea in sala pentru corectarea tezei. (De)punctare corecta, cu argumente si explicatii ale profesorului extrem de bine intemeiate: "Nu, Nu, Nu. Hmmm... nu."
Ora 11:31 Cuvinte de ramas bun colegilor, incurajari, si traditionalul "Bag **** in ea de facultate. Mai bine dadeam in p*** mea la ASE!"
Ora 13:00 Acasa... Yahoo Messenger.... status adecvat situatiei. Invisible pentru dobitocii cu intrebari stupide.
Ora 14:00 Somnul de frumusete... ...noi sa fim sanatosi..










Un tip intra intr-un wc public…in cabina alaturata un alt tip constipat, se forteaza destul de zgomotos. Primul tip, terminand ce avea de facut, la iesirea din wc stinge lumina, moment in care se aude un urlet infiorator. Curios, se intoarce, aprinde lumina si intreaba pe cel din wc ce s-a intamplat. Acesta, vizibil speriat raspunde: -Am crezut ca mi-au sarit ochii
=))
Imagine
Avatar utilizator

Re: Bancuri

Mesaj #389 » de ostil » 29 Oct 2013 17:28

Bula mergea la scoala. Trece el pe linga un santier, pune laba pe o caramida. La scoala, se intoarce profa sa scrie pe tabla, pac, Bula da cu caramida-n ea. Se-ntoarce aia:
- Bula, tu ai dat !
- Sa moara mama daca am dat!
Sa duce Bula acasa, ma-sa moarta. A doua zi, se duce Bula, ia caramida, pac, da cu ea dupa profa.
- Bula, tu ai dat !
- Sa moara sor-mea daca am dat!
Sa duce Bula acasa, sora-sa moarta. A treia zi, se duce Bula, ia caramida, pac, da cu ea din nou. Se-ntoarce profa:
- Bula, tu ai dat !
- Sa moara taica-miu daca am dat!
Sa duce Bula acasa, taica-su facea bagajele.
- Ce faci, tata?
- Ne mutam dracu- de-aici. A murit ma-ta, a murit sora-ta, azi a murit si vecinul!
Imagine
Avatar utilizator

Re: Bancuri

Mesaj #390 » de thony » 29 Oct 2013 18:13

Într-un bar, intră un grup de scoţieni. Barmanul îi priveşte şi întreabă:
- De ce toţi sunteţi îmbrăcaţi în kilt-uri, numai unul în pantaloni?
- Ăsta în pantaloni este gay.
Imagine

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 12 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks
cron