Problemă Counter Strike Source

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Problemă Counter Strike Source

Mesaj #1 » de Creepy » 05 Feb 2015 23:47

Salut!
Astăzi, înainte să îmi intre în joc mi-au apărut 3 variante de la SteamCloud. Am apăsat din greșeală pe Download X(
Nu știu ce fișiere s-au descărcat, dar mi-au dat peste cap toate setările. Ținta este albastră, dimensiunea este alta, atunci când un jucător moare, numele acestuia apare cu alb.

Am încercat să schimb config.cfg, am șters tot folderul cfg aflat în C:\Program Files\Steam\SteamApps\common\Counter-Strike Source\cstrike, am reinstalat jocul, am încercat să înlocuiesc unele fișiere, dar fără rezultat :ymsigh:

Știe cineva cum pot reveni la setările default ale jocului?

Mulțumesc!

Avatar utilizator

Re: Problemă Counter Strike Source

Mesaj #2 » de eNzo » 06 Feb 2015 00:58

Nu a mers cu ce ti-am trimis ? :( :-\ :| :-? /:)
RIP 1947-2014
"Vremurile vin; vremile se duc: lumea merge înainte, iară omul, când cu lumea, când împotriva ei." (Ioan Slavici)
Avatar utilizator

Re: Problemă Counter Strike Source

Mesaj #3 » de Kenzor » 06 Feb 2015 01:26

Ai jucat cumva de pe 2 calculatoare !? Daca da de acolo este. Ti s-a sincronizat setarile de la un pc la altul. Mie mi se intampla ceva de genul la jocul Left 4 Dead 2 cand jucam si de pe laptop si de la PC... Dar nu mi se schimbau setarile cum spui tu, doar mi se transferau skinurile de la pc si pe laptop. Dezactiveaza Steam Cloud din setari si refa setarile pe ce pc vrei tu sa joci mai des.
Avatar utilizator

Re: Problemă Counter Strike Source

Mesaj #4 » de Creepy » 06 Feb 2015 10:42

eNzo scrie:Nu a mers cu ce ti-am trimis ? :( :-\ :| :-? /:)


Nu, din păcate :(

Kenzor scrie:Ai jucat cumva de pe 2 calculatoare !? Daca da de acolo este. Ti s-a sincronizat setarile de la un pc la altul. Mie mi se intampla ceva de genul la jocul Left 4 Dead 2 cand jucam si de pe laptop si de la PC... Dar nu mi se schimbau setarile cum spui tu, doar mi se transferau skinurile de la pc si pe laptop. Dezactiveaza Steam Cloud din setari si refa setarile pe ce pc vrei tu sa joci mai des.


Luasem un config pentru FPS-uri și de atunci n-am mai putut scăpa de setările lui.
Am dezactivat SteamCloud, am reinstalat CS:S și problema s-a rezolvat.

Mulțumesc mult! O zi bună!

\ post actualizat: 06.02.2015 | 11:17 am (zonă timp forum=GMT+2) /


Toate bune și frumoase până când am intrat pe de_dust2 X(

Uitați-vă cum văd clădirile:
Imagine

Imagine

Parcă aș avea Soarele în ceafă.

Ce să-i fac?

N-am putut da Edit postului de mai sus.
Avatar utilizator

Re: Problemă Counter Strike Source

Mesaj #5 » de Kenzor » 06 Feb 2015 15:05

Dezactiveaza bloom din setari de la video sau color corection

Avatar utilizator

Re: Problemă Counter Strike Source

Mesaj #6 » de eNzo » 06 Feb 2015 15:24

Bai si eu vad asa,sincer o sa te obisnuiesti mai mult ma ajuta ;)
RIP 1947-2014
"Vremurile vin; vremile se duc: lumea merge înainte, iară omul, când cu lumea, când împotriva ei." (Ioan Slavici)
Avatar utilizator

Re: Problemă Counter Strike Source

Mesaj #7 » de DeeJay » 06 Feb 2015 15:35

Creepy (Re: Post 4), eu vad ca ai hdr activ..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 8 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks