Softuri utile - gratuite

Software - Discutii / Probleme
(Atentie - fara linkuri catre diverse softuri Crack/Warez! - Primiti BAN instant!)

Moderator: DeeJay

Re: Softuri utile - gratuite

Mesaj #21 » de DeeJay » 15 Iul 2013 20:03

nu e chiar un soft, http://idered.pl/editr/ este un site care va permite sa construiti pagini html (css, java) si sa vedeti in timp real rezultatul
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Softuri utile - gratuite

Mesaj #22 » de DeeJay » 29 Noi 2013 19:15

Un soft free de editare audio, foarte usor de folosit, seamana cu Sony Sound Forge.
Cu acest soft am facut eu melodiile pt server :D

PS: pt export in .mp3 trebuie adaugat fisierul lame_enc.dll (vezi arhiva zip atasata!) in folderul ce contine executabilul wavosaur!
Fişiere ataşate
lame_enc.zip
plugin pt export in mp3
(347.79 KiB) Descărcat de 370 ori
Wavosaur.1.0.9.0(en).zip
Wavosaur - audio editor free
(283.22 KiB) Descărcat de 393 ori
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Virtual Router Plus

Mesaj #23 » de DeeJay » 23 Ian 2014 19:42

Daca aveti o placa de retea wireless pe pc si vreti sa dati internet prin retea wireless de pe pc catre alt device atunci softul acesta este foarte util si usor de folosit.
Virtual Router Plus transforma pcul intr-un acces point / wi-fi hotspot.
Merge pe Windows 7 si 8 (eu am testat pe 7)
Fişiere ataşate
VirtualRouter Plus 2.1.0.zip
Virtual Router Plus
(87.83 KiB) Descărcat de 393 ori
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Softuri utile - gratuite

Mesaj #24 » de Lone wolf » 18 Apr 2014 14:43

Salut, poate cineva sa-mi recomandeze un program care sa-mi schimbe IP adresa(macar pe cineva minute)? :-\ pentru a intra in Css pentru ca jocurile de pe steam-ul meu nu accepta IP adresa mea si pot intra numai daca conectez la laptop de la un alt modem sau router(la un vecin, etc) intru in joc de pe IP cela si pe urma pot sa conectez internetul meu si sa joc mai departe, dar nu am posibilitatea de a pleca la alcineva pt a deschide jocul de pe alt IP si de aceea ma gindesc ca poate exista o asa programa. :-\
P.S. nu am facut un alt topic pt ca vad ca se discuta aici despre diferite programe utile.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Softuri utile - gratuite

Mesaj #25 » de Eseth » 19 Apr 2014 01:17

Lone wolf (Re: Post 24), OpenVPN sau orice alt client VPN..

P.S. Nu garantez ca o sa gasesti provideri care sa-ti ofere acces gratuit la servicii VPN, dar totusi sunt cativa. :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.

Avatar utilizator

Re: Softuri utile - gratuite

Mesaj #26 » de HAWK » 19 Apr 2014 10:15

Lone wolf scrie:Salut, poate cineva sa-mi recomandeze un program care sa-mi schimbe IP adresa(macar pe cineva minute)? :-\ pentru a intra in Css pentru ca jocurile de pe steam-ul meu nu accepta IP adresa mea si pot intra numai daca conectez la laptop de la un alt modem sau router(la un vecin, etc) intru in joc de pe IP cela si pe urma pot sa conectez internetul meu si sa joc mai departe, dar nu am posibilitatea de a pleca la alcineva pt a deschide jocul de pe alt IP si de aceea ma gindesc ca poate exista o asa programa. :-\
P.S. nu am facut un alt topic pt ca vad ca se discuta aici despre diferite programe utile.

tie iti trebuie un IP dinamic ...al tau este static si ramane mereu acelasi si nu poti juca jocurile cu el ... Daca ai un modem pt internet e f simplu ..daca nu , trebuie sa vb cu furnizorul de servicii internet pt a te ajuta cu problema . Succes !

\ post actualizat: 19.04.2014 | 10:17 am (zonă timp forum=GMT+2) /


SAu poti incerca asa :


1. Deschide un cont free la www.no-ip.org
2. Configureaza un host si asteapta 2-3 minute pentru replicare
3. Instaleaze noip2 (din Synaptic Package Manager). Dupa instalare, iti va cere detaliile contului configurat anterior si frecventa de verificare a IP-ului. Implicit este 30 min, dar il poti scade la 3-4 min.
Bafta!
Imagine
Avatar utilizator

Re: Softuri utile - gratuite

Mesaj #27 » de DeeJay » 24 Ian 2015 21:22

scriptul atasat va permite sa convertiti mai multe fisiere de orice tip in format arhiva bz2

cum se foloseste:
1) se pune fisierul bz2.bat in folderul unde aveti fisierele pe care vreti sa le arhivati
2) se selecteaza fisierele pe care vreti sa le arhivati si se face drag & drop peste bz2.bat
3) scriptul va incepe sa genereze in acelasi folder fisierele in format .bz2 (exemplu daca aveai un fisier imagine.jpg il face imagine.jpg.bz2)

:)
Fişiere ataşate
bz2.bat
file to bz2
(134 Octeţi) Descărcat de 389 ori
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Softuri utile - gratuite

Mesaj #28 » de Eseth » 24 Ian 2015 23:02

DeeJay (Re: Post 27), Acum o sa-mi fie mai usor sa convertesc hartile care vreau sa le pun pe server ca sa le uploadez pe fast download. :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Always on top!

Mesaj #29 » de DeeJay » 24 Mai 2015 18:55

Este un programel foarte util ce permite ca orice fereastra din windows sa stea peste celelalte programe/ferestre deschise - always on top of other windows or programs.

Se descarca arhiva, se dezarhiveaza continutul, se ruleaza fisierul .exe (va apare in bara de jos de la windows in Notification Area o iconita DI - programul este activ). Se da click pe fereastra care vreti sa fie on top si se apasa simultan tastele ctrl si space.
Pentru dezactivare on top - se da click pe fereastra si apasati simultan tastele ctrl si space.
Fişiere ataşate
always-on-top.zip
always on top of other windows
(194.01 KiB) Descărcat de 405 ori
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Softuri utile - gratuite

Mesaj #30 » de DeeJay » 22 Dec 2018 17:30

Send email attachment using html href url
Use the script below to click on a link and auto start outlook email sending page with all data completed and also file attachment

Cod: Selectaţi tot
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html>
 <head>

<script>

function SendMail(emailto,emailsubj,emailattach){
  try{
    var theApp = new ActiveXObject("Outlook.Application");
    var objNS = theApp.GetNameSpace('MAPI');
    var theMailItem = theApp.CreateItem(0); // value 0 = MailItem
    theMailItem.to = (emailto);
    theMailItem.Subject = (emailsubj);
    theMailItem.Body = ('test');
    //if local file replace //storage/folder/file.pdf with D:\\folder/file.pdf
   //theMailItem.Attachments.Add("D:\\temp/maplist.txt");
   theMailItem.Attachments.Add(emailattach);
    theMailItem.display();
   }
    catch (err) {
       alert(err.message);
    }
}

</script>



 </head>
 <body>
 <a href='#' onclick='SendMail("testsss@whateveremail.com;yayass@yayaemail.com","yaya test dds","//storage/folder/file.pdf")'>[Email]</a>)

 </body>
</html>
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani si 17 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks