Reparare reglaj electric oglinzi Ford Focus

Pentru cei pasionati de mecanica si reparatii

Moderatori: DeeJay, bibanu47

Reparare reglaj electric oglinzi Ford Focus

Mesaj #1 » de DeeJay » 12 Mai 2015 12:26

De aprox 2 ani reglajul oglinzilor la Focusel nu mai functiona corect, nu se mai puteau regla oglinzile sus-jos stanga-dreapta.
Azi am dat jos butonul de reglaj si l-am desfacut bucatele ca in pozele de mai jos.
Butonul se scoate usor cu surubelnita de pe suportul prins pe usa langa geam sofer.
Pentru desfacere buton se baga surubelnita subtire unde vin lamelele de imbinare capace plastic si se trage usor, pe rand, de capacul de plastic.
Dupa ce se desfac capacele se vede cablajul electric, acesta se scoate cu surubelnita subtire, se baga din loc in loc surubelnita pana se departeaza cablajul de pe capac.
Se curata bine cablajul, eu am folosit surubelnita si am racait tot ce era cupru oxidat.
Se pune totul la loc si, daca nu sunt alte probleme gen motorase arse/releu ars/siguranta arsa, ar trebui sa mearga reglajul electric la oglinzi.
Fişiere ataşate
2015-05-12 12.03.05.jpg
interior buton reglaj electric oglinzi ford focus
2015-05-12 12.03.05.jpg (922.55 KiB) Vizualizat de 95 ori
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator




GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani si 16 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks
cron