Problema bruiare

Hardware - Discutii / Probleme
Incercam sa te ajutam cu sfaturi de la profesionisti in IT!

Moderator: DeeJay

Problema bruiare

Mesaj #1 » de WolfCreek » 16 Noi 2014 12:28

Salut , imi timp ce ma joc League of Legends sau alte jocuri (mai des la jocul asta) imi apare pe fractiune de secunda niste linii sau bruiaza ecranul... Am fost la service si mi-o testat tot pc iar placa video mi-o testat-o de 2 ori timp de 2 zile. De la ce ar putea fi? La monitor am cablu HDMI . Va spun si specificatiile pc-ului:
Primary OS: Windows 8.1 Pro
Motherboard: ASUS A88X-Plus
Case: RAIDMAX Viper black
CPU: AMD A8-6500 3.5GHZ , turbo mode 4.1GHz
GPU: Sapphire AMD Radeon R9 280X OC VAPOR-X, 3072MB, GDDR5, 384bit, HDMI, 2x DVI, Display Port
Power supply: nJoy 600RGE 600W
RAM: HyperX Fury Blue 8GB DDR3 1600 MHz CL10 Dual Channel Kit
SSD: Flash SSD Kingston V300 2.5", 120GB, SATA 3
HDD: WD Caviar Black 1TB SATA3 64MB 7200rpm
WD Green 500GB, 5400rpm, 64MB, SATA 3
Sound Card: Realtek High Definition Audio
Monitor: Monitor LED BenQ Gaming RTS RL2455HM 24 inch 1 ms GTG black-red
Keyboard: Gaming Natec Genesis RX22
Mouse: Genius X-G500
Mousepad: A4Tech X7 MP-200

Avatar utilizator

Re: Problema bruiare

Mesaj #2 » de DeeJay » 16 Noi 2014 12:30

WolfCreek (Re: Post 1), sursa nu tine voltaj corespunzator sau placa video se incalzeste (ori nu sta radiatorul bine pe memorii/gpu ori e praf in radiator - verifica si ventilatorul de racire la placa video sa vezi daca se invarte usor cu mana)
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Problema bruiare

Mesaj #3 » de WolfCreek » 16 Noi 2014 12:42

@DeeJay placa video nu se incalzeste , maxim la 55 grade , am 2 coolere
In acest video mi s-a intamplat cand am iesit din browser (nu am mai patit niciodata): http://www.abcdownload.ro/nojzwukot80o.html
Iar in acest video se vede ca , cand ma jucam fifa imi aparea asa (am auzit ca as putea pati chestia asta dupa ce bag jocul in bara si intru dinou): http://www.abcdownload.ro/ijr82trgdji4.html
Avatar utilizator

Re: Problema bruiare

Mesaj #4 » de WolfCreek » 26 Noi 2014 17:44

Deci stie careva cam din ce cauza?
Avatar utilizator





GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani si 17 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks