Sfaturi achizitie telefon mobil

Hardware - Discutii / Probleme
Incercam sa te ajutam cu sfaturi de la profesionisti in IT!

Moderator: DeeJay

Re: Sfaturi achizitie telefon mobil

Mesaj #21 » de ShowTime » 07 Mar 2014 09:11

stiu .. e super doar la camera e mai tare iphone-ul
^.^ ||| Join In XB Comunity And Be A True RangeR ||| ^.^

Avatar utilizator

Re: Sfaturi achizitie telefon mobil

Mesaj #22 » de pRaf ala micu » 07 Mar 2014 09:31

ShowTime scrie:stiu .. e super doar la camera e mai tare iphone-ul

Nu vorbesc doar de o particica a telefonul ci de ce ofera el per total,iar la categoria poze nokia le bate pe toate cu 42 sau 48 megapixeli...
Avatar utilizator

Re: Sfaturi achizitie telefon mobil

Mesaj #23 » de Algorythm (!user banat!) » 07 Mar 2014 09:33

o basina de telefon S4.
sarcasm
Avatar utilizator

Re: Sfaturi achizitie telefon mobil

Mesaj #24 » de Radu90 » 07 Mar 2014 10:10

pRaf ala micu scrie:Ce telefon ati cumpara daca ar fi sa alegeti intre samsung galaxy s4 si iphone 5,5s,5c si de ce?
eu as zice ca iPhone 5S, cu toate ca la Samsung Galaxy S4 scrie ca marametrii sunt mai mari, dar testele arata ca iPhone 5S e in afara concurentei..jocurile, aplicatiile grele se deschid mai rapid decit la Galaxy S4 cu toate ca iPhone 5S are numai 1gb de ram..doar daca doresti un telefonul pentru ecram mare poti sa alegi Samsungul...sa am banii fara sa stau mult pe ginduri mi-as lua iPhone 5S B-)
Avatar utilizator

Re: Sfaturi achizitie telefon mobil

Mesaj #25 » de DeeJay » 06 Apr 2014 09:39

Look ma, no hands! :D
daca aveti Note 3 puteti instala pe el din Google Play aplicatia TeamViewer Quicksupport si va puteti conecta de pe pc pe telefon remote.
Fişiere ataşate
note3_pc_control.jpg
note3_pc_control.jpg (565.4299999999999 KiB) Vizualizat de 85 ori
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Sfaturi achizitie telefon mobil

Mesaj #26 » de Algorythm (!user banat!) » 18 Apr 2014 11:53

Toti cei care ati recomandat telefoanele respective le aveti, le-ati folosit? In afara de deejay care stie si are si poate. Vorbiti toti de iPhone si HTC si Samsung si nu de modele usor accesibile. Vorbiti numai de modele scumpe. Am folosti o mare varietate de telefoane.
Iphone-urile sunt ok, design placut, OS stabil, filmeaza, face poze bune dar atat. Esti strict legat de itunes si asta e un minus. Majoritatea aplicatiilor care sunt free in google play pentru android sunt cu bani in istore, iar primeste un minus IOS. Vrei sa iti pui un video, film, o muzica esti strict legat de itunes. Sincer mie mi se pare cel mai aiurea si stiu ce vorbesc.

Produsele samsung, arata bine, functioneaza bine, dar nu recomand gama S4 S5. Sunt facute din materiale de proasta calitate. Hardware sunt super ok, dar dupa cateva luni plasticul ordinar de pe rama se cojeste, cand il tii in mana simti slaba calitate a plasticului. Eu nu folosesc huse sau tocuri la telefon. Daca imi iau un telefon slim nu vreau sa il fac cat casa punand o husa pe el.
Android recomand:
Samsung S3 versiunea LTE, Note 2 versiunea europa sau LTE.
HTC one, one mini, HTC one Max- calitate superioara produselor samsung, dar la fel personalizat de HTC. Mi se par seci, cu un meniu minimalist, nimic atragator la ele.

Personal folosesc un Note 2 varianta Korea cu 4g si 32gb de care sunt multumit.

Edit: Evitati LG-urile din clasa L5, 7, 9 etc. Au dual sau quad core dar slab optimizate.
sarcasm
Avatar utilizator

Re: Sfaturi achizitie telefon mobil

Mesaj #27 » de Maverick » 18 Apr 2014 11:58

Eu va dau clasa cu un Nokia 6300 :)) showoff-smiley-face bcxb pentru ce il folosesc eu , Vorbit si Facebook e numa bun dar din ce am probat la un prieten Recomand Allview P6 Quad Plus , pentru cei care nu au un buget extraordinar de mare aici si specificatiile

Smartphone Dual Sim
HSDPA+ 21,6 Mbps, EDGE, GPRS Sim1 sau Sim2
Display 4,65", HD Super AMOLED, Capacitiv multitouch, Gorilla Glass 2
CPU: Cortex-A7 Quad Core la 1,5GHz
GPU: PowerVR SGX 544/OpenGL ES 2.0
S.O: Android 4.1.2 Jelly Bean
Camera foto 8 MP - filmare 1080p, HDR, Flash, Time Lapse
Wi-Fi direct, Hotspot - Tethering prin Wi-Fi
Bluetooth 4.0 cu A2DP si EDR
Asociere contact cu SIM, “EasyCall”
Amplificator audio Yamaha
Super Slim 8,6 mm
Imagine

Sa mor pentru tara zimi de ce sa fac asta ?
Cand tara asta moare inaintea mea !
Avatar utilizator

Re: Sfaturi achizitie telefon mobil

Mesaj #28 » de Alexutzu » 18 Apr 2014 19:59

Luati.va un g2 e super fain ....recomand

[ Post made via Android ]
Avatar utilizator


Anterior



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani si 17 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks