Pareri,exemple Casti

Hardware - Discutii / Probleme
Incercam sa te ajutam cu sfaturi de la profesionisti in IT!

Moderator: DeeJay

Pareri,exemple Casti

Mesaj #1 » de GoGe » 03 Feb 2014 14:34

In acest topic as vrea sa ne dam cu parerea despre castile noastre actuale,incercate de PC. Care sunt cele mai bune,pret rezonabil sau daca unele au un pret prea mindfuck si nu se merita deloc. O sa incep cu Steelseries Siberia V2,nu le-am incercat,banuiesc ca se aud super dar au o problema cu microfonul,se aude ca intr-un pahar,se aude nasol,asta am realizat la Livestream-uri,credeam ca e de la mine,dar am vazut mai multi cu Siberia si tot la fel se auzea,pretul lor fiind de aproape 400 ron,mai exact 350. Singurele casti care mi se pare extraordinare,la suntet,la vorbit sunt Logitech G930,la un pret de 800 lei,dar isi merita banii,le-am testat la ComiCon,sunt super. Si microfonul se aude perfect,am testat pe streameri. As vrea sa stiu si eu ce casti ati testat,care vi se par interesante si la un pret rezonabil. Sincer,as vrea sa imi iau niste casti ok,ma gandeam la Plantronics,pret rezonabil si se aud bine... Hm,ma voi gandi,voi ce pareri aveti?
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)

Avatar utilizator

Re: Pareri,exemple Casti

Mesaj #2 » de DeeJay » 03 Feb 2014 14:40

Eu am de 7 ani castile Sennheiser PC161, desi nu sunt casti dedicate pt gaming, sunt foarte bune, pozitionarea 3d este corecta, in plus se aud clar si frumos daca asculti muzica, iar microfonul este si el clar si fara distorsiuni/efecte ciudate.
Pacat ca acest model nu se mai fabrica, dar puteti lua cu incredere orice casti Sennheiser in functie de bugetul vostru.
Ca impresii dupa 7 ani de folosinta pot sa spun ca inca sunt perfecte, nu sa rupt nimic nu sa stricat nimic la ele, in afara ca s-a curatat putit partea lucioasa care vine pe cap (in contact direct cu parul) in rest arata ca noi.

Imagine

link producator --> http://www.sennheisercommunications.com ... oot/500582
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Pareri,exemple Casti

Mesaj #3 » de sNex » 03 Feb 2014 16:01

Eu am casti A4Tech , Model HS-5P . :)
http://www.emag.ro/casti-cu-microfon-a4 ... EHTBMBBBM/ . Sunet excelent mai ales cand asculti muzica , microfonul se aude foarte bine fara distorsiuni , etc .
Imagine Imagine
Imagine

Imagine
Avatar utilizator

Re: Pareri,exemple Casti

Mesaj #4 » de Cristina » 03 Feb 2014 16:12

Logitech H150... pink.

Imagine
Se aud ok si mi-au placut ca sunt usoare ... si sunt ROZ! =))
Avatar utilizator

Re: Pareri,exemple Casti

Mesaj #5 » de sNex » 03 Feb 2014 16:15

Cristina (Re: Post 4),

Ce sa zic , ROZ :))
Imagine Imagine
Imagine

Imagine

Avatar utilizator

Re: Pareri,exemple Casti

Mesaj #6 » de pRaf ala micu » 03 Feb 2014 16:39

steelseries siberia v2
Imagine
sunt foarte bune,nu costa prea mult nu sunt grele chiar daca sunt mari si cel mai important nu te dor urechile daca stai toata ziua cu ele pe cap
Avatar utilizator

Re: Pareri,exemple Casti

Mesaj #7 » de Eseth » 03 Feb 2014 18:47

Am avut o pereche Philips SBC-HP890. Se auzeau clar, pentru muzica erau perfecte, pentru gaming mai putin, dar totusi erau calitative. Le-am avut de ani buni (6-7 ani) pana a iesit din functiune microjack-ul care se afla in ele in care se conecteaza cablul detasabil. Asta e o problema destul de frecventa intalnita la castile cu cablu detasabil. Pana la primavara vreau sa iau o pereche de Steelseries Siberia V2 Gold.
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Pareri,exemple Casti

Mesaj #8 » de Gigel » 03 Feb 2014 18:58

Il aprob pe Deejay cu privinta la Sennheiser. Dupa multe casti de "gaming" rupte la controllerul de la volum mi-am bagat paula si mi-am luat casti care intradevar se pot numi casti si la un pret foaaaarte ieftin. Sennheiser HD 202, fara microfon, fara controller de volum si cu un fir rezistent si lung de vreo 3 m. Stau foarte bine pe urechi, nu te incomodeaza, se fixeaza bine pe cap, sunt usoare si poti sa le folosesti la player foarte bine. Personal cand plec pe distante lungi iau castile la mine ca sa ascult muzica. Si inca o chestie care e cu plus, izoleaza foarte bine si nu auzi sunete din exterior decat foarte incet. Ca un minus este ca nu bubuie in urechi dar avand in vedere ca izoleaza bine mie nici nu-mi trebuie. Probabil testate pe placi de sunet mai performante se aud mai tare. Vreo 150 de lei am dat pe ele si va pot spune ca se P I S A pe toate geniusurile, creativeurile, logitechurile( Apropo , am avut si eu d-alea doar ca nu roz. Praf sunt !).

Concluzia care am tras-o: Nu va luati casti cu microfon pentru ca sunt cea mai mare teapa, chiar daca sunt mai comode.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Pareri,exemple Casti

Mesaj #9 » de Eseth » 03 Feb 2014 21:30

Gigel scrie:Concluzia care am tras-o: Nu va luati casti cu microfon pentru ca sunt cea mai mare teapa, chiar daca sunt mai comode.

Cam asta zic si eu...
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Pareri,exemple Casti

Mesaj #10 » de DeeJay » 03 Feb 2014 21:31

Eseth (Re: Post 9), nu e buna concluzia asta, de ex, sennheiser face casti cu mic excelente.
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 8 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks