Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Hardware - Discutii / Probleme
Incercam sa te ajutam cu sfaturi de la profesionisti in IT!

Moderator: DeeJay

Urmăritori: costi07, HuNTeR, assassin, kata8886

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #181 » de Adrian » 09 Ian 2015 09:02

pai era deja trecut la celalt post mane ... greseala mea ca nu am specificat ca l-am modificat doar. Acum am inteles ce ziceai de fapt ... clar ca era total aiurea sa fac asa ceva :)) ...
o sa testez cand am timp si solutia cu dual vent ... daca nu e mare diferenta dau unu jos ...

\ post actualizat: 09.01.2015 | 8:57 am (zonă timp forum=GMT+2) /


LE: in joaca: 4.7 Ghz 1.3 volts ... vent 1200 rpm x3 max temp 80, stabilizat la 73-75 dupa 5 minute :D ... mai sus de atat devine galagios :))
Failure is a choice ...

Avatar utilizator

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #182 » de costi07 » 09 Ian 2015 10:50

Ce carcasă ai?
Avatar utilizator

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #183 » de Maverick » 09 Ian 2015 10:52

costi07 (Re: Post 182), nu carcasa e importanta ci piesele din ea =))) eu pana o sa schimb carcasa o sa pun intro carcasa monstru de prin 2000 full tower :)) masiva la gol are 8 kg :)))
Imagine

Sa mor pentru tara zimi de ce sa fac asta ?
Cand tara asta moare inaintea mea !
Avatar utilizator

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #184 » de costi07 » 09 Ian 2015 10:59

Așa a spus și un prieten.. și până la urmă mi-a dat dreptate că și carcasa este importantă. Din mai multe puncte de vedere. Unul care este important în momentul în care faci OC, este ventilarea.
Carcasa mea are 8.3Kg goală(și 15 în viu).. și este middle tower, dar cu ce contribuie greutatea la ventilație?!
Avatar utilizator

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #185 » de Adrian » 09 Ian 2015 17:53

Cooler Master HAF-X

Imagine
Failure is a choice ...

Avatar utilizator

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #186 » de costi07 » 09 Ian 2015 17:58

Parcă era una din 2000 de 8 kile, nu una din 2010 de 14,35..
Ce să cred?
Avatar utilizator

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #187 » de Adrian » 09 Ian 2015 23:07

nu am inteles ce legatura are greutate? Daca faci OC, sau chiar daca nu, ar tb sa ai o carcasa cat mai bine ventilata si mare daca se poate. Altfel ... iti omori lent componentele ... mai ales cand ai un pc mai sanatos ...
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #188 » de costi07 » 10 Ian 2015 05:19

Nu știu bro'.. tu ai adus vorba de greutate.. că ai carcasă de 8 kile..
Avatar utilizator

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #189 » de Adrian » 10 Ian 2015 07:52

costi07 (Re: Post 188), Ma confunzi ... si suntem Off topic :))

Anyway, toate piesele trebuie sa fie alese cu echilibru ...
Din experienta iti spun ca la ce am eu acum un mid tower nu ar face fata ...
Tot din experienta, daca nu ai o sursa calumea s-ar putea sa te trezesti cu alte piese prajite ... sau macat cu BSOD, imposibilitate de OC, lipsa de protectii etc
Failure is a choice ...
Avatar utilizator

Re: Computerul meu - sa ne expunem masinariile de lupta!

Mesaj #190 » de costi07 » 10 Ian 2015 08:42

1.Nu m-ai lămurit ce relevanță are greutatea carcasei în modul cum se ventilează.
2.Un midtower bun face față unui SLI/crossfire. Nu știu cu ce conserve ai interacționat..
3.De acord, dar am văzut că în ultimul timp se conștientizează că nu trebuie neglijată sursa.
O sursă bună o să vină și cu o garanție bunicică. Sursa din PC o am de 5 ani și mai are garanție încă 2.. :)) Da' oricum nu o să am nevoie de ea..

Avatar utilizator


AnteriorUrmătorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani, 1 Luna si 6 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks