Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft?

Detalii despre serverul XB Minecraft

Moderatori: DeeJay, Eseth

Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft?

Mesaj #1 » de DeeJay » 30 Sep 2012 11:54

Deoarece nici eu nici Eset nu avem idee cu ce se mananca un server de Minecraft ma gandesc ca poate este cineva printre noi care se pricepe la asa ceva.
Daca se gaseste om care sa se ocupe de server atunci vom construi unul Minecraft XB.
Astept CV-urile voastre :))
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB

Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft

Mesaj #2 » de gargoyle » 30 Sep 2012 16:17

Daca se poate invata de pe Goagal,ma pun eu pe treaba! :)) Daca nu,sa vina altul cu cojones de otel pt Minecraft! :))
Imagine
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft

Mesaj #3 » de Eseth » 30 Sep 2012 16:24

Chiar si daca se va gasi cineva sa se ofere la crearea acestui server, nu-i vad rostul :) Cautati pe youtube sa vedeti cum se joaca minecraft. Nu cred ca il va interesa pe cineva un astfel de server...
Daca totusi se vrea crearea lui, pot sa ma ofer eu. Nu cred ca e cu mult mai complicat decat crearea unui server de CS:S :)
Nusquam est verus. Sulum res est licitus.
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft

Mesaj #4 » de DeeJay » 30 Sep 2012 16:55

Eseth (referitor la Postul 3), nu este vorba doar de creerea acestui server ci si de mentenanta si popularea lui..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft

Mesaj #5 » de Arici » 30 Sep 2012 17:03

Eu zic ca ar fi jucatori. Ce am jucat eu mai des a fost mapa de Hunger Games care merge cel mai bine deobicei ...adica sunt multi jucatori. Sau mape de PVP si Survieval.

PVP


SURVIEVAL


HUNGER GAMES

Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft

Mesaj #6 » de puf1k » 30 Sep 2012 20:19

K-Roland (referitor la Postul 5), ai cumparat joaca ? ca stiu ca nu e gratis.
Imagine
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft

Mesaj #7 » de GoGe » 30 Sep 2012 21:47

Salut,joc Minecraft de 1 an,deci stiu cum sa fac un server,numai ca eu daca fac server nu ma pot conecta,dar pentru voi il fac,nu mai joc asa de des,deci il pot deschide pentru voi :).Ma ofer,astept pareri :).
Bafta!
Imagine

"Folclorul e oxigen pentru un popor astmatic"-Bean MC (Subcarpati)
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft

Mesaj #8 » de Gh30 » 30 Sep 2012 21:52

gogenapo (referitor la Postul 7), hostul unde sa fie tinut serverul este, nu trebuie sa il tii la tine in comp, trebuie doar creat.
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft

Mesaj #9 » de DeeJay » 30 Sep 2012 22:47

Gh30 (referitor la Postul 8), nu trebuie doar creat ci trebuie si mentinut si populat..am mai zis asta..
I spin this!
My PC: I7 3770, 16G Ram, GTX 980, SSD 180GB
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft

Mesaj #10 » de Gh30 » 01 Oct 2012 01:00

DeeJay (referitor la Postul 9), da stiu, am inteles aia. Eu doar vroiam sa ii explic lui goge ca nu trebuie sa hosteze el serverul.
Point and shoot!

>> Webforest Wallpaper << >> XB[RO] <<

Avatar utilizator


Următorul



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani si 17 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks