Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft?

Detalii despre serverul XB Minecraft

Moderatori: DeeJay, Eseth

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft?

Mesaj #21 » de CyberNetiK » 16 Mar 2013 11:06

Ok,lucrez momentan la el,si cred ca in aceasta seara il voi pune atachement intr-un reply aici,daca nu maine v-a fi gata!

\ post actualizat: 16.03.2013 | 1:10 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


Am facut toate cele necesare pentru un server pe LINUX!Problema este ca eu am Windows 7,nu Linux!Am facut o arhiva,ce trebuie pus in acea masina care ruleaza pe linux,o luati din atachment!Si aici e problema cu configuratul!Dupa ce sunt uploadate toate fisierele pe masina,trebuie rulat craftbukkit.sh!Dupa aceasta se vor crea fisierele cu world,world_nether,world_the_end,plugins si inca cateva fisiere!De acolo trebuie adaugate doar pluginurile,si notepad-ul!Cine detine acea "masina" (presupun ca e un dedicat) va trebui sa ma contacteze,sa ii explic cu trebuie sa faca,pentru ca doar el are acces la acea masina!



PS:Cine pune serverul pe masina,sa ma contacteze sa ii dau ce trebuie uploadat,pentru ca nu pot sa adaug atachment,fisierul pe care l-am facut are 13mb si ceva!Sa ma contacteze pe steam la id-ul own_hide,sau pe messenger own_acherus@yahoo.com

Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft?

Mesaj #22 » de VALI » 23 Mai 2013 12:34

Vil fac eu serverul ca am pe rol 2 ale mele care merg.
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft?

Mesaj #23 » de CipiBLu » 19 Dec 2014 08:04

Ma eu zic ca ar merita un server de survival in special..... nu stiu daca ati observat dar suntem cativa care joaca (7-9) nu stiu exact.......... pana sa ajung si eu cu baietii.... am observat ca au muncit destul de mult avand in vedere ca avem deja o ferma de legume..... o mica inchisoare la subsol( o casa ).... am in plan daca sunt de acord baietii sa mai fac cate ceva pe la suprafata...deci eu as zice ca ar merita..... daca e nevoie voi ajuta si eu la popularea serverului
[ Post made via Android ]
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft?

Mesaj #24 » de CipiBLu » 22 Dec 2014 11:10

Ce se mai aude de serverul de Minecraft? :)

[ Post made via Android ]
Avatar utilizator

Re: Este cineva care stie sa se ocupe de un server Minecraft?

Mesaj #25 » de Kitsune » 05 Sep 2017 17:03

Salutare se pare ca aveti noroc! =)) Joc mc din versiunea Beta am jucat toate tipurile da la survival la modat ,stiu cum sa ma ocup de moduri plugin-uri si stiu comenzile necesare pt commanBlock .Am facut servere simple pe diferite versiuni folosint Hamachi , puteti sa il intrebati pe Scarf. Daca faceti server as fii fericit sa ma ocup de el!!
Recomandat ar fi un server bukkit sau unul modat pt ca cel vanila nu are pic de securitate cu login-ul si chesturile

\ post actualizat: 05.09.2017 | 8:01 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


DeeJay (Re: Post 1),
Am facut 2 servere simple de survival pvp Faction unul pe cea mai noua versiune si celalalt pe o versiune mai veche dar mai sigura 1.7.10

\ post actualizat: 05.09.2017 | 8:07 pm (zonă timp forum=GMT+2) /


Kitsune (Re: Post 25), Am adaugat si cateva pluginuri esentiale si cateva de distractie

Avatar utilizator


Anterior



GameForest

Cea mai tare Comunitate online dedicata jocurilor!
GameForest este un loc perfect pentru toti cei care se bucura de jocuri pe internet!
Va invitam pe serverele noastre de Counter-Strike Source, Counter-Strike Global Offensive si Team Fortress 2!

Aceasta comunitate exista din 16 Mar 2011 19:37 si este online de 13 Ani si 16 Zile
GameForest, WebForest are registered trademarks of IDeSys NetWorks S.R.L., Valve, the Valve logo, Half-Life, the Half-Life logo, the Lambda logo, Steam, the Steam logo, Team Fortress, the Team Fortress logo, Opposing Force, Day of Defeat, the Day of Defeat logo, Counter-Strike, the Counter-Strike logo, Source, the Source logo, and Counter-Strike: Condition Zero are trademarks and/or registered trademarks of Valve Corporation. All other trademarks are property of their respective owners. © GameForest   Powered by IDeSys NetWorks